25 May, 2020

Sanatseverlerin Tercih Etmesi Gereken Yurtdışı Sanat Şehirleri

Sanat, hayatımızın her alanında bulunmaktadır. Ancak direkt sanatla ilgili olarak ziyaretlerde bulunmak isteyenlerin, izlemesi gereken şehirler bulunmakta. Bu şehirleri ziyaret ederek, kendinizi ve ufkunuzu genişletebilir, farklı ortamlarda bulunabilirsiniz. İlhamı nasıl yakalayacağını ya da nasıl bulacağınız hiç belli olmaz. Bu tamamen kişiden kişiye göre değişen bir durumdur. Bizler de yurtdışı sanat şehirleri hakkında sizlere bir sıralamada bulunmak istiyoruz.

Yurtdışı Sanat Şehirleri: Türkiye

Yurtdışı Sanat Şehirleri: Türkiye

Sanat şehri dediğimizde ilk olarak ülkemizden bahsetmemiz gerekiyor. Özellikle İstanbul, modern sanatın en önemli adresleri arasında bulunmaktadır. Birçok kültürü ve medeniyeti bir arada barındıran bu şehir, eminiz ki sizleri son derece memnun edecek.

Yunanistan

Yunanistan

Yetenekli sanatçıların, ölümsüz eserler biriktirdiği Yunanistan, en önemli sanat şehirleri arasında bulunmaktadır. Sanatı seven herkesin mutlaka bu şehri ziyaret etmesi gerekiyor.

Yurtdışı Sanat Şehirleri: Kolombiya

Yurtdışı Sanat Şehirleri: Kolombiya

Kolombiya, çoğu kişi tarafından sanat şehirleri arasında kabul edilmemekte. Ancak hızlı bir şekilde büyüyen ve genişleyen bu şehir, genç ve yetenekli sanatçıları içerisinde barındırmaktadır. Sokak sanatlarına bayılacağınız bu şehri mutlaka ziyaret etmeniz gerekecek.

İtalya

İtalya Yurtdışı Sanat Şehirleri:

İtalya, sana şehirleri arasında mutlaka olması gerekmekte. Dünyanın en eski sanat şehirleri arasında olan bu şehir, doğal manzaraları ve tarihi dokusu ile sizi büyüleyecek. Herkesin kendinden bir parça bulabileceği bu şehir, özellikle Floransa açısından, oldukça ilham kokan bir yer.

Toronto

Toronto

Çoğu kişi, eminiz ki, Toronto’yu duymamıştır. Ancak Toronto, Kanada’nın en güzel şehirleri arasında bulunmaktadır. Victoria döneminden başlayarak, bugüne kadar pek çok eseri koruyarak günümüze getiren bu şehir pek çok anlamda sizleri memnun edecek. Üst üste yaşayan kültürler ile neden bu şehrin önemli olduğunu anlayacaksınız. Galeriler, müzeler, yemekler, fuarlar ve oteller ile kendisinin neden bu kadar özel yapığını anlayabileceksiniz.

Lizbon

Lizbon

Yapılan bir araştırmaya göre, Lizbon 2017 yılında yılın şehri olarak seçilmişti. Yemeğin, sanatın ve tasarımın en önemli merkezlerinde olan bu şehri gezdikten sonra eminiz ki, burada yaşamak isteyeceksiniz. Genç yeteneklerin kendini geliştirebileceği oldukça önemli bir şehirdir, Lizbon. Mutlaka Yurtdışı Sanat Şehirleri listenize eklemeli ve en kısa sürede bu şehri ve artistlerini ziyaret etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir