25 May, 2020

Ucuz Uçak Bileti Alarak Vizesiz Gidebileceğiniz Ülkeler

Vize prosedürü, yurtdışına çıkarken bazen bir problem teşkil etmezken bazen de maliyet ve zaman anlamında büyük zahmeti olduğu için insanlar sürekli olarak vizesiz ülkeler konusunda araştırma yapmaktadır. Türkiye’den dünyadaki birçok ülkeye vize almaya gerek olmadan seyahat etmek mümkündür. Bu nedenle, ucuz uçak bileti farkvar ile satın alınarak bu ülkeler, ziyaret edilebilmektedir. Bu ülkelerden az da olsa bazılarına pasaport dahi istenmemektedir. Bu yazımızda, bu ülkeleri sizlerle paylaşacağız.

Vizesiz Ülkeler Arasında Avrupa’da Birçok Seçenek Yer Almaktadır

Vizesiz Ülkeler Arasında Avrupa’da Birçok Seçenek Yer Almaktadır

Ucuz uçak bileti farkvar ile alınarak güze bir Avrupa deneyimi yaşamak isteyenler, şu ülkelere gidebilmektedir: Bosna Hersek, Sırbistan, Karadağ, Makedonya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Kosova, Moldova, Ukrayna, Belarus, Andorra, Arnavutluk.

Asya Kıtasındaki Vizesiz Ülkeler

Asya Kıtasındaki Vizesiz Ülkeler

Asya kıtasındaki vize alınmaya gerek duyulmadan ziyaret edilecek birçok seçenek bulunmaktadır. Bilet konusunda aklında soru olan kişiler için ucuz uçak bileti farkvar ile satın alınabilmektedir. Çok farklı deneyimlerin yaşanabileceği bu ülkeler şunlardır: Azerbaycan, Hong Kong, Gürcistan, Kazakistan, Lübnan, İran, Japonya, Malezya, Singapur, Doğu Timur, Ürdün, Ermenistan, Endonezya, Filipinler, Güney Kore, Irak, Kamboçya, Maldivler, Bahreyn, Kırgızistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Makau Özel İdare Bölgesi, Tayland, Moğolistan, Tayvan, Sri Lanka, Katar ve Suriye.

Vize Alma Zorunluluğu Bulunmayan Afrika Ülkeleri

Vize Alma Zorunluluğu Bulunmayan Afrika Ülkeleri

Girişte vize sorulmayan Afrika ülkeleri şunlardır: Botsvana, Güney Afrika Cumhuriyeti, Svaziland, Zambiya, Tunus, Libya, Fas, Kenya, Mauritius, Seyşeller ve Sudan.

Vize Almadan Gidilebilecek Amerika Kıtası Ülkeleri

Vize Almadan Gidilebilecek Amerika Kıtası Ülkeleri

Amerika kıtasında da vize alma zorunluluğu bulunmayan birçok güzel ülke bulunmaktadır. Bunlar arasında Güney Amerika’dan Arjantin, Bolivya, Brezilya, Ekvador, Kolombiya, Paraguay, Peru, Şili, Trinidad Tobago, Uruguay, Venezuella bulunmktadır. Orta Amerika ülkeleri arasında ise Bahamalar, Barbados, Belize, Dominika, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Guatemala, Honduras, Jamaika Kosta Rika, Meksika, Nikaragua, Panama, St. Christopher ve Nevis, St Lucia.

Vize Almadan Girebileceğiniz Okyanusya Ülkeleri

Vize Almadan Girebileceğiniz Okyanusya Ülkeleri

Eğer dünyanın en uzak yerlerini de görmek istiyor fakat vize konusunda bir problem yaşamak istemiyorsanız, Okyanusya ülkelerinden Fiji, Palau Cumhuriyeti, Tuvala ve Vanuatu’ya vizesiz gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir