3 July, 2020

Seyahat Çantanızda Olması Gerekenler

Çok beklediğiniz seyahate az kaldı ve uçak bileti ile diğer işlemlerinizi çoktan yaptınız. Sırada seyahat çantanızı hazırlamak kaldıysa bilmeniz gereken noktalar olduğunu söylememiz gerekir. Yolculuklarınızda bazı şeyler kesinlikle seyahat çantalarındaki yerini almalı. Bunların ne olduğunu merak ediyorsanız iseniz bu Seyahat çantasında neler olmalı rehberi tam sizin için hazırlanmış durumda.

Seyahat Çantasında Neler Olmalı : Seyahat Yastığı

Seyahat Çantasında Neler Olmalı : Seyahat Yastığı

Uyku, uzun mesafeli bir uçuşta zaman öldürmenin önemli bir yoludur ve rahat bir yastık, temel bir uyku yardımıdır. Burada “rahat” kelimesine daha fazla önem veriyoruz. Uzun uçuşlarda size yardımcı olacak rahat seyahat yastıklarını seyahat çantanızın içine koymayı sakın unutmayın.

Göz Maskesi

Uyku temasına devam ederek, bir göz maskesi getirin. Böylece  istediğiniz zaman uyuyabilirsiniz. Ayrıca, koltuk arkadaşınız okuma ışığını açarsa, bu gözlükler sizin kurtarıcınız olacaklar. İkna olmadınız mı? Bir de bütün ışıkları açık bir uçakta uyumaya çalıştığınızı düşünün deriz. Bu göz maskeleri sayesinde günün hangi saatinde olursanız olun uçak yolculuklarında rahat bir şekilde uyuyabilir olacaksınız.

Uyku Yardımcıları

Uyku Yardımcıları

Reçetesiz ve doktor tarafından verilen uyku yardımları, uzun uçuşlarda hayat kurtarıcı olabilir. Asla ilk defa bir uçuşta hiçbir şey yapmayın – buna nasıl tepki vereceğinizi asla bilemezsiniz. Uyku hapları bir yana, baş ağrısı veya ani bir hazımsızlık durumunda da aspirin ve mide düzenleyici ilaçları paketlediğinizd enemin olun. Unutmayın, gökyüzünde eczane yok! Ancak uyku ilaçlarınında sorunlar yaratabileceğiniz unutmamanızda fayda var. Daha önce kullanmadığınız bir ilacı ilk defa uçak yolculuğunda kullanmayın. Herhangi bir sorunda tıbbi müdahaleyi tam anlamıyla gökyüzünde alamayabilirsiniz.

Seyahat Çantasında Neler Olmalı : Şal Getirin

Seyahat Çantasında Neler Olmalı : Şal Getirin

Uçuşunuzda, tercihen koyu renkte bir şal veya büyük bir fular yanınıza alın . Işığı engellemek için battaniye veya mini çadır olarak ikiye katlanarak kullanabilirsiniz. Ayrıca yukarı yuvarlayıp geçici bir yastık olarak da işinize yarayacaktır.Seyahat yastıklarınızı unuttuğunuzda bu şallar kesinlikle kurtarıcınız olarak yardımınıza koşarlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir