25 May, 2020

Polonya Seyahat Rehberi

Polonya, inanılmaz bir geçmişi ve on dört UNESCO Dünya Miras alanına sahip, çok sıklıkla gözden kaçan bir destinasyondur. Çoğu yolcu Krakow’u ziyarete gelir, belki bir veya iki gününü Varşova’da geçirir ve sonra başka bir yere gider. Polonya’nın sunabileceği çok şey var. Güzel parklardan eski tarihi yapılara, ucuz biraya ve sakin kıyılardan bahsediyoruz. Ülke hala politik ve ekonomik olarak yolunu bulmaya çalışıyor ama Polonya hareket halindeki bir ülke ve yeni nesil küresel, eğitimli ve iyi bir partiyi seviyor! O yüzden bir uçak bileti satın alın ve Polonya Gezilecek Yerler Rehberini takip edin.

Polonya Gezilecek Yerler : Auschwitz Toplama Kampları

Auschwitz, Naziler tarafından II. Dünya Savaşı sırasında kullanılan eski bir toplama ölüm kampının yeri. Site müze olarak korunmuş ve halka açık. Giriş ücretsiz, ancak deneyim size bağlam verebilecek bir rehber ile çok daha anlamlı. Biletler, caddenin karşısındaki Birkenau kampını da içeriyor. Açıkçası Polonya’ya gelip buraları görmeden gitmek imkansız gibi. Bu kamplara gidip oraları kendi gözlerinizle görmeniz gerekiyor. Eğer duygussal biriyseniz ve bu duvarların arasında neler olduğunu biliyorsanız çok zor olabilir.

Krakow

Krakow, ülkenin en büyük turistik yerlerinden biridir. Herkes güzel ortaçağ mimarisi, kaleler, iyi yemekler ve ucuz içkiler için buraya geliyor! Bu şehir güzel, ucuz ve yapacak çok şeyle dolu. Ülkeye yapılan hiçbir ziyaret bu şehri ziyaret etmeden tamamlanmış sayılmaz. Bu şehre gelmeyi tercih edenler içinde oldukça genç gezgin olduğunu göreceksiniz. Bunun sayesinde bu şehir kesinlikle en eğlenceli duraklardan biri olacaktır. Genç kan bu tarihi sokaklarda eğlenmeye bayılıyor. Hem bu taş sokakların sırlarının peşinde koşun hem de eğlenmenize bakın.

Wroclaw

Wroclaw, Polonya’nın az bilinen yerlerinden biri. Ancak şaşırtıcı mimari arayanlar için bir rota belirlemek söz konusu olduğunda kesinlikle diğer şehirlerin önüne geçebilir. Bu küçük şehir güzel, ucuz ve kalabalıklardan arınmış! 1790’larda Kosciuszko İsyanı sırasında gerçekleşen Raclawice Muharebesini betimleyen Raclawice Panorama’yı gördüğünüzden emin olun. Bu şehrin evlerine ve yapılarına aşık olacaksınız. Fotoğraf makinenizi hazırlayın çünkü her bir adımda Instagram’ınıza yeni bir video ya da fotoğraf yüklemek isteyeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir