3 July, 2020

New Orleans’da Gidebileceğiniz Perili Turlar

New Orleans, cazip Caz müziği, heyecan verici Mardi Gras ve Jambalaya’yı bir milyon farklı çekimiyle tanıyor olabilir, ancak kutlama kültürü ile birlikte, bu ünlü kentin, bazılarının rezil diyebileceği karanlık bir tarafı olduğunu biliyor muydunuz? New Orleans, ülkedeki köle ticaretinin başlangıç ​​noktasıydı, korsanlar için sık sık durdu ve vudu’nun köken aldığı yerdi. Bu karanlık zamanların çoğu, voodoo kraliçesi Marie Laveau, korsan Jean Lafitte ve 1812 Savaşının kurbanları ve askerleri gibi bugün hala şehri ele geçirdiği söylenen birçok insanın ölümünü gördü. Bu nedenle, New Orleans’a bir gezi yapmayı planlıyorsanız, konaklamanız süresince New Orleans korku turları rehberindeki yerleri ziyaret etmeyi unutmayın.

Perili Mortuary

Bir zamanlar altı çocuklu bir aileye ev sahipliği yaptıktan sonra, bu konak 1872 yılında satın alındı ​​ve 1928 ile 2004 yılları arasında 20.000’den fazla cenaze töreni gerçekleştirdiği söylenen büyük bir cenaze evine dönüştürüldü. Ancak, iş sonraki yıllarda sıkıntı çekti ve satıldı. Bir süre boş kalan konak daha sonrasında tadilat edilmeye başladı ancak Katrina Kasırgası vurduğunda, planlardan vazgeçildi ve bina da öyle oldu. 2007’de mülk yeniden satın alındı; yeni mülk sahipleri çürüyen cenaze evini Haunted Mortuary’e çevirerek gerçek ruhları işgal ediyor gibi göstermeye karar verdi. Web sitesine göre, uzun zamandır geçmiş olan kocası için ağlayan beyaz bir hayalet kadını burada görebilirsiniz. İnsanların yakındaki mezarlıklara saygısızlık ettiğine inandığında kendini gösteren uzun ve iyi giyimli bir adam hakkında söylenen efsaneler de var. İki kız çocuğunun, bir oğlan ve bir kız, şüphesiz yaşama şakalar oynadığı söylenir. Bodrumda çalışmalarına devam ederken çalışanlarına casusluk yapan eski bir mortisyenin bile hesapları vardı.

New Orleans Korku Turları : Voodoo Tarih Turları

New Orleans Korku Turları : Voodoo Tarih Turları

Korkmak eğlenceli ve adrenalin dolu olsa da, eğitici de olabilir. Bu yüzden Voodoo Tarih Turunu listemize ekledik. 1700’lerin sonunda, köleler Afrika dinlerinden sıyrıldı ve Hıristiyanlığa dönüşmeye zorlandı. Bunlar en karanlık günlerdi ve bazıları 1791’de St. Domingue adasında büyük bir isyanda isyan ettiler ve bugünkü Haiti’nin vudu çiçeği olarak bilinen bir manevi uygulamaya hükmetti. Perili Tarih Turları tarafından yapılan ünlü Voodoo Tarih Turları , New Orleans’taki gizemli voodoo dünyasını keşfediyor. Gerçek voodoo sunaklarını ziyaret edecek ve histeri 100 yıldan fazla bir süredir şehri ele geçirdiğinde eski New Orleans hikayelerini duyacaksınız.

New Orleans Mezarlığı Turları

New Orleans deniz seviyesinin altında, kazma mezarları, bataklık ve imkansız bir başarı haline geldi. Bu yüzden kentin 42 mezarlığındaki mezarlar, aşağıdan ziyade yer üstünde oturmakta ve bu kısımlardaki mezarlıkları da ürkütücü yapan da budur. Ghost City Tours’dan New Orleans Mezarlığı Turları sizi, kentin ilk mezarlığı olan, voodoo kraliçesi Marie Laveau’nun mezarına ev sahipliği yapan St. Louis Mezarlığı No. Şehirde çekilmiş çeşitli filmler için popüler bir yer olan Lafayette Mezarlığı ; ve aslen sadece sarı humma kurbanlarının kutsamaları için inşa edilmiş olan Eski Mortuary Şapeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir