3 July, 2020

Kopenhag’a Gidenler İçin Alternatif Bir Rehber

Dövülmüş pistten çıkıp Tivoli’yi ziyaret etmek veya Strøget’i dolaşmak isteyenler için yeterli değilse bu yazımız size oldukça faydalı olacaktır. Kopenhag’ı yerel biri gibi deneyimlemenize yardımcı olacak her türlü etkinliği ve yeri bu yazımızda sizin için derledik. Kopenhag Uçak Yolculuğu yaptıktan sonra bu şehirde yapabileceğiniz, izleyebileceğiniz en farklı ve değişik tura çıkın.

Kopenhag Uçak Yolculuğu : Kaleleri veya Danimarka Altın Çağını İçermeyen Kültürel Bir Tur Yapın

Bir zamanlar Kopenhag sakinlerine içme suyu sağlayan bir yeraltı barajıymış. Ancak şimdi bir sergi alanına dönüştürülmüş halde. Yıllar boyunca yaratılan sarkıt ve dikitler ile ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunan Søndermarkenistern’deki eksantrik atmosferi ile gezinize mistik bir unsur ekliyor.

İlgi çekici sergiler ve performanslar sunan farklı bir kültürel alan ise Depo9. Geçtiğimiz 10 yıl boyunca, alternatif tiyatro, geniş bir izleyici kitlesine bir dizi film, performans sanatı, burlesque, dans, edebiyat, görsel sanatlar, aktivizm ve uluslararası şöhret müziği sunmaya devam etti. 

At Huset-KBH , ziyaretçiler, beş farklı aşamalarında birinde bir konser katılabilir. Sinema salonunda film izleyebilir ya da sadece kutu oyunları kafesinde yabancılar ile oldukça eğlenceli bir zaman geçirebilirsiniz. 1970 yılında kurulan, Danimarka’nın ilk ve en büyük kültür evi burasıdır. Her yıl yaklaşık 1.500 etkinlik düzenlendiğinde, ziyaretçilerin yılın hangi zamanı olursa olsun ilgilerini çekecek bir şey bulması muhtemeldir.

Yerel Halkın Takıldığı Yerler

Yerli halkın en sevdiği alışkanlıklardan biri, soğuk kış mevsiminde mola vermektir. Aynı zamanda Christiania’nın saunasında vücutlarındaki toksinleri terlemeyi de içerir bu rutinleri. Salı-Pazar günleri 12: 00-22:00 saatleri arasında açık olan bu yere gitmek için, uzun yürüyüşlere ara verin ve uygun bir Kopenhaglı gibi ısıtılmış odada rahatlayın.

Christiania’nın en eski barı olan Woodstock Café’de bir bira içmek kesinlikle sizi tam bir yerel yapar desek? Orada, her yaştan ve milletten insanlar, her zaman bir sohbete başlamayı ve yaşamlarının bazı hikayelerini paylaşmaya isteklidirler. 

Son olarak, Salı günü hippi mahallesini ziyaret ediyorsanız, Christiania sineması olan Byens Lys’te mola verin. Ziyaretçiler, Bilim ve Kokteyl gecelerinde buz gibi bir kokteyl tatırken, politik, sosyal ve çevresel konuların ilginç sunumlarını dinleme şansına sahip olacaklar .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir