3 July, 2020

Katar Havayolları İle Uçacaksanız Bilmeniz Gereken Her Şey

Qatar Airways 1993 yılında kuruldu, ancak 1994’e kadar uçuşlara başlamadı. Nisan 2011 itibariyle, Qatar Airways’in rota haritası küresel rota haritasında 100 varış noktasının kilometre taşına ulaştı. O zamandan beri, 2011 2012 ve 2015 yıllarında Yılın Havayolu Şirketi seçildi. Ekim 2011’de, havayolu 100. uçağının teslimini aldı. Peki yerin kaptıran bu havayolu hakkında bilmeniz gereken en önemli şeyler ne? Katar Havayolları Hakkında bilmeniz gerekenler rehberi halinde her şeyi sizin için derledik.

Katar Havayolları Hakkında Bilmeniz Gerekenler : Genel Merkezi

Qatar Airways’in mmerkezi Katar Doha’da. Uçuşlar 2014 yılında açılan Doha’nın Hamad Uluslararası Havalimanı’ndan hareket ediyor. Açıldıktan iki yıl sonra, havalimanı, 2016 Skytrax World Airport Awards’da art arda ikinci yıl için Orta Doğu’daki en iyi havaalanı ödülünü kazandı.  Ayrıca, Skytrax World Havaalanı Sıralamasında Dünyanın En İyi 10 En İyi Havaalanına giren ilk Orta Doğu havaalanıdır.

Sahip Olduğu Uçuş Ağları

Havayolu, Doha Uluslararası Havaalanı merkezinden Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Güney Asya, Asya Pasifik, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’yı kapsayan 150’den fazla noktaya uçuyor. 2010 yılında, bu küresel ağı Bengaluru (Bangalore), Tokyo, Ankara, Kopenhag, Barselona, ​​Sao Paulo, Buenos Aires, Phuket, Hanoi ve Nice gibi 10 yeni varış noktasına kurmaya başladı.

2011 yılında, Qatar Airways için bir başka tarihi yıl oldu. Avrupa’da genişlemeye odaklanan 15 varış noktasına uçuşların başladığını duyurdu. Ertesi yıl Bakü (Azerbaycan), Tiflis (Gürcistan), Zagreb (Hırvatistan), Perth (Avustralya), Kigali (Ruanda), Kilimanjaro (Tanzanya), Yangon (Myanmar), Bağdat (Irak), Erbil’e uçuşları ekledi. Irak), Maputo (Mozambik), Belgrad (Sırbistan) ve Varşova (Polonya) eklendi.

2013 yılında, Qatar Airways Gassim’e (Suudi Arabistan) uçuşları ekledi; Necef (Irak); Phnom Penh, Kamboçya); Chicago; Salalah (Umman), Çengdu (Çin), Basra (Irak), Süleymaniye (Irak), Clark International (Filipinler), Taif (Suudi Arabistan), Addis Ababa (Etiyopya) ve Hangzhou (Çin) uçmaya başladı.

Bir yıl sonra, Katar BAE, Philadelphia, Edinburgh (İskoçya), İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı (Türkiye), Larnaka (Kıbrıs), Al Hofuf (Suudi Arabistan), Miami, Dallas / Fort Worth’da Sharjah ve Dubai Dünya Merkezine uçuş başlattı. , Afrika’da Cibuti (Cibuti) ve Asmara (Eritre). 2015 yılında, Amsterdam, Zanzibar (Tanzanya), Nagpur (Hindistan) ve Durban (Güney Afrika) uçuşları. 2016 yılında havayolu, Los Angeles, Ras Al Khaimah (BAE), Sidney, Boston, Birmingham (İngiltere), Adelaide (Avustralya), Erivan (Ermenistan) ve Atlanta’ya rotalarını başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir