20 November, 2019

İstanbul Rize Otobüs Bileti İle Karadeniz’in Keyfini Çıkarın

Eğer yolunuz Rize’ye doğru çevrildiyse uçak bileti bakmaktan ziyade otobüs bileti bakmanızı öneririz. Çünkü İstanbul Rize otobüs bileti alan yolcular kesinlikle mükemmel bir manzara ve yol eşliğinde gitmek istedikleri yere ulaşıyor. Hatta o kadar güzelki bir sonraki tatil yerleri olarak bu geçtikleri şehirleri belirliyorlar.

İstanbul Rize Otobüs Bileti

İstanbul Rize Otobüs Bileti

Eğer İstanbul’dan Rize’ye gitmeyi düşünüyorsanız bu oldukça kolay olacaktır. Otobüs ile gidebileceğiniz bu yolda birçok otobüs firması hizmet vermektedir. Yapacağınız ufak bir araştırma sonucu tüm bu firmaları bulabilirsiniz. Sizin için sıralamamız gerekirse, Metro, Ulusoy, Lüks Karadeniz bu firmalardan sadece bir kaçı. Bu firmalar ile genellikle 130-150 Türk lirası arasında bir ücret ödeyerek yolculuk yapabilirsiniz. Tüm bu otobüs biletlerini incelemek için bilet fiyatı karşılaştıran siteere bakabilirsiniz.

İstanbul Rize Arası Otobüs Yolculuğu

İstanbul Rize Arası Otobüs Yolculuğu

Eğer otobüs firmalarına baktıysanız bir diğer öğrenmeniz gereken durum ise bu iki şehir arasında yapacağınız yolculuğun ne kadar uzun sürecedir. Önceden uyarmamız gerekirse uzun bir yol önünüzde. Evet mükemmel bir manzara sizi bekliyor ama bu yol cidden çok uzun. Bel fıtığı, sağlık sorunları olan yolcuların otobüs yolculuğundan uzak durmasını önerebiliriz.

Bu iki şehir arasında yol tam tamına 1158 km’dir. Oldukça uzun bir yol önünüzde uzanıyor. Bu yol ise tam tamına 18 saat 30 dakika civarında bir sürede gidiliyor. Hemen hemen bir gün içerinde bu yolculuğu tamamlayabiliyorsunuz. Bu güzargahta toplam beş firma hizmet veriyor ve günde yaklaşık 10 ayrı sefer yapıyorlar.

Rize Gezilecek Yerler

Rize Gezilecek Yerler

Uzun otobüs yolculuğu sonucunda ulaştığınız bu şehir kesinlikle Karadeniz’in en güzel şehirlerinden biridir. Doğu Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan bu şehir, birbirinden enfes yemeklere sahip mutfağıyla da mideleri doyuruyor. Buraya geldiğinizde Ayder Yaylası’na kesinlikle uğramalısınız. Buraya giderek doğa yürüyüşü ve en popüler sporu olan rafting’i yapmalısınız. Palvovit Şelalesi ise inanılmaz bir manzarayı size sunuyor. Buraya gidin ve huzurlu bir şekilde dinlenin. Gözlerinizi kapayın ve bu şelalenin mükemmel şarkısını dinleyin. Bu şehirde birçok doğal güzelliği yakından görebilir ve onları yaşayabilirsiniz. Şehrin gürültüsünden kopun ve Karadeniz’in yaylalarında zaman geçirin. Ayrıca buraya geldiğinzide Rize Kalesi ve Zil Kalesi’ne ziyaret gerçekleştirmenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir