25 May, 2020

Okul Dönemi Açılmadan Neden İngiltere’de Bir Tatil Yapmalısınız

Büyüleyici kırsal alanların, ödüllü plajların ve karakteres sahip İngiltere’de herkesin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerler listesinin başında gelmesi gerekiyor. Bu ada ülkesi başlı başına gizemler, tarih ve daha fazlası ile dolu. Hala ikna olmadınız mı? Okullar açılmadan neden ailecek bu ülkeye gelmeniz gerektiğini sizin için derledik. İngiltere’ye Neden Gelmelisiniz rehberi ile bu güzel ülkeyi keşfedin.

İngiltere’ye Neden Gelmelisiniz? : Kıyı şeridi inanılmaz derecede büyüleyici

İngiltereye Neden Gelmelisiniz? : Kıyı şeridi inanılmaz derecede büyüleyici

Northumberland’ın görkemli vahşi ve bozulmamış sahil şeridinden Cornwall’un plajlarının nefes kesen güzelliğine kadar İngiltere, bugüne kadar göreceğiniz en inanılmaz kıyı şeridine sahiptir. Ayrıca Whitby’nin geleneksel lezzetlerinden Brighton’daki serin havzaya kadar cazibeli birçok sahil kasabasına ev sahipliği yapmaktadır. Normal sahil tatil yerlerine göre daha soğuk ve yağışlı yerler olmasına rağmen İngiltere’nin sahilleri kesinlikle keyfinin çıkartılması gereken yerler arasında.

İngiliz kırsalında olduğu kadar huzurlu bir yer bulamazsınız

İngiliz kırsalında olduğu kadar huzurlu bir yer bulamazsınız

İngiltere’yi ‘yeşil ve hoş topraklar’ olarak adlandırmak o kadar doğru ki bu ülkenin her bir yanında bu manzara ile karşılaşacaksınız çünkü. Göz alabildiğine pastoral tepeleri ile övünen yeşil yemyeşil manzaraya aşık olacağınız garantidir. Ülkenin kuzeyinden güneyine, keşfedilmeyi bekleyen büyüleyici kırsal yerler göreceksiniz. Üstelik bu kırsal alanlarda tarihi yapılar ile de karşılaşacağınızı sakın unutmayın.

İngiltere’ye Neden Gelmelisiniz? : Tarihi sizi büyüleyecek

İngiltere'ye Neden Gelmelisiniz? : Tarihi sizi büyüleyecek

Boyutu küçük olabilir, ancak İngiltere’nin tarihi dünyaca ünlü ve ülke çapında kutlanıyor. İster etkileyici bir Londra Kulesi’ni ziyaret edin, ister eski kalelerin atmosferik kalıntılarını dolaşın, tarih öncesi Stonehenge’yi keşfe çıkın ya da Viktorya dönemi Saltaire köyünü kontrol edin. Kralların ve kraliçelerin ülkesi olan coğrafya çok köklü bir tarihin yattığı topraklara sahiptir.

Sanatseverler için cennet

Sanatseverler için cennet

Gelişen bir sanat sahnesiyle İngiltere, kültür-akbabalar için nihai destinasyonlardan biri olarak orada. Tate Modern, dünyanın en iyi çağdaş sanat koleksiyonlarından birine sahipken, Ulusal Galeri, Eski Ustalar tarafından klasik çalışmalara gidilecek yer. Ülke, en havalı sokak sanatının yanı sıra, Henry Moore ve Antony Gormley’in Kuzey’in görkemli Meleği de dahil olmak üzere muhteşem açık hava heykellerine ev sahipliği yapıyor.

İngiltere’ye Neden Gelmelisiniz? : Tablolardan çıkmışa benzeyen kasabaları

İngiltereye Neden Gelmelisiniz? : Tablolardan çıkmışa benzeyen kasabaları

Taş evler, Arnavut kaldırımlı sokaklar, sazdan çatılar; İngiltere’nin köyleri gerçekten geldikleri kadar güzel. İster Cotswolds’un tatlı çikolata köyü, ister Norfolk’un sakin kıyı köyü veya Kuzey Yorkshire’ın ingiliz köyü olsun, sadece birkaç isim, bu küçük toplulukların güzelliğini tecrübe etmeden ülkeyi ziyaret etmemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir