3 July, 2020

Hong Kong’da Uygun Bütçe İle Seyahat Etmek

Hong Kong ucuz bir şehir olmayabilir, ama bir bütçeyle bu canlı metropolü keşfetmek kesinlikle mümkün. İşte maliyet bilincine sahip gezginlerin Hong Kong’un yemek, kültür ve doğal güzelliğini bankadan ayrılmadan tecrübe etmelerine yardımcı olacak bazı önerileri Hong Kong’da uygun tatil rehberimizde sizin için inceledik. Nerede kalacağınızdan, ne yemeniz gerektiğine ve nerelere gitmeniz gerektiğine tüm bilgileri bu rehber sayesinde öğrenebilirsiniz.

Hong Kong’da Uygun Tatil Rehberi : Nerede Kalınır

Hong Kongda Uygun Tatil Rehberi : Nerede Kalınır

Kentteki otellerin çoğu, Tsim Sha Tsui , Central ve Wan Chai gibi turistik yerlerin etrafında toplanmıştır. Merkez yakınında kalmanın pahalı olduğu doğrudur. Causeway Bay veya Tsim Sha Tsui’deki uygun fiyatlı otel ya da pansiyonlara rastlamak daha olasıdır.

Hoş bir fiyat etiketiyle konaklama için, Hong Kong Gençlik Merkezleri Birliği’nin kırsalında hostellerin yanı sıra, Sham Shui Po’da bütçeye uygun bir pansiyon bulabilirsiniz. Hostellerde kalmaktan çekinmeyenler için Hong Kong’un farklı bir tarafını keşfedebileceğiniz harika bir fırsat olacaktır.

Airbnb ise hostele harika bir alternatif olabilir. Hem tarihi çekiciliğe, hem de çok sayıda restoran ve kafeye sahip olan ve Central bölgesinden sadece iki dakika uzaklıkta olan Sheung Wan ve Sai Ying Pun gibi bölgelerdeki mülkleri arayın.

Nerede Yenir: Sokak Yemeği ve Yerel Restoranlar

Ne arayacağınızı biliyorsanız, Hong Kong’da ucuza yemek yemek kolaydır. Lezzetli yerel sokak yemeklerinin tadına bakmak için Kowloon’daki Tsim Sha Tsui, Mong Kok ve Yau Ma Tei semtlerine gidin; burada körili balık topları, yumurtalı gofretler, et şişleri ve kötü kokuşmuş tofu gibi lezzetler satan sokak satıcılarını bulabilirsiniz .

Hong Kong’a kahvaltı, erişte, kızarmış pilav ve tatlılar da dahil olmak üzere eklektik bir dizi yerel rahatlık yemeği sunan ucuz bir akşam yemeği olan bir chaan teng’deyemek yemeden gelemezsiniz . Avustralya Süt Şirketi, Kum Wah Cafe, Lan Fong Yuen ve Cafe Matchbox , şehirdeki en ünlü cha-cha-teng restoranlarından bazılarıdır. Tai Hing ve Tsui Wah gibi yerel  teng zincirleri, özellikle öğleden sonra çay saati anlaşmalarında iyi bütçe seçeneklerindendir. Ve ek bir bonus ise bu restoranlar her zaman bir İngilizce menüye sahiptir.

Yapılacak Şeyler: Müzeler, Yürüyüş Parkurları ve Marketler

Hong Kong’da yapabileceğiniz çok fazla şey vardır. Doğal yürüyüş parkurlarından, Victoria Peak ve dahası içinde Hong Kong’un doğasına yakın olabilirsiniz. Aynı zamanda eğlence ve modern sanat mekanlarını da bu yerde bulmanız oldukça yüksek bir olasılığa sahiptir. Tarihi yapıları çok bulamasanız da dini yapılar, tapınaklar Hong Kong’da karşınıza çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir