25 May, 2020

Otobüs ile Gidebileceğiniz Hong Kong Komşuları

Hong Kong, Asya’daki en kozmopolit şehirlerden biridir ve mahallelerinin her biri bu zengin mozaiği desteklemektedir. Lan Kwai Fong’un gece kulüpleri, hayal gücünüzü alır mı yoksa Mong Kok pazarları daha çok size mi hitap eder bilemeyiz ama burada her zaman görülecek ve yapılacak şeyler vardır. Hong Kong şehri iki kısım halinde geliyor: daha geleneksel olan Kowloon var ve şehrin parıldayan tarafı olan Hong Kong Adası. Eğer biraz lüks ve etkileyici bir gece hayatı sahnesinin peşindeyseniz, ada kenarı, gitmeniz gereken yerdir. Central’ın yükselen silüetinden Mong Kok’un hareketli pazarlarına kadar, her gezginin keşfetmesi ve keşfetmesi gereken Hong Kong komşuları rehberinde otobüs bileti alarak gidebileceğiniz yerleri göreceksiniz.

Hong Kong Komşuları : Sheung Wan

Hong Kong Komşuları : Sheung Wan

Takım elbiseliler kendi şehrine sahipse, hipterlar Sheung Wan’ı kontrol eder. Hong Kong’un yükselen ticaret bölgesinin hemen batısındaki Central’ın yükselişinin gölgesinde oturan Sheung Wan, son yıllarda hızla modernleşmeye başlayana kadar popüler bir kahve dükkanı, bohem vintage mağazaları ve son moda bir dalgayı karşılayan tipik bir yerleşim bölgesiydi. Burada Hollywood Yolu üzerinde antika alışverişi yapabilirsiniz; Hong Kong’daki en eskilerden biri olan Man Ho Tapınağı’nı ziyaret edin; PoHo’da, Po Hing Fong ve Tai Ping Shan Caddesi’nin çevresindeki sokak sanatının fotoğraflarını çekin.

SoHo

SoHo

SoHo, Hong Kong’un gösterişli kalabalığı tarafından tercih edilen bir başka mekan.  Lan Kwai Fong’un çılgınlığının yanında oturan SoHo, Hollywood Yolu’nun güneyinde kısa ve Staunton ile Elgin Sokakları arasındaki alanı kapsıyor. Tüm Orta Seviye Yürüyen Merdiven güzergahı boyunca her gün yeni bir yer açılıyor. Havalı yeni barlar, restoranlar, butikler, komedi kulüpleri, galeriler, tasarım mağazaları ve kafeler ortaya çıkıyor.

Hong Kong Komşuları : Lan Kwai Fong

Hong Kong Komşuları : Lan Kwai Fong

Hong Kong’un parti merkezine hoş geldiniz. 100’den fazla bara ev sahipliği yapan Lan Kwai Fong’un herkes için bir yeri var. Buraya geldinizde herkesimden insanı bulabilirsiniz. Kendiniz gibi turistlerden yerli halka, herkes buraya içmeye gelir. İçmeye ve iyi vakit geçirmeye gelenler buranın asıl mudavinleridir. Haftasonu kentin bu kısmına bir şeyler içmek için susayanlar veya üçü bir araya gelenler, Club Qing, Levels ve Cé La Vi gibi efsanevi geceleri sular altında bırakıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir