25 May, 2020

İlkbahar’da Güney Kore’de Otobüs Gezisi Yapılabilecek En Güzel Yerler

Kış buzları erimeye başladığında ve sıcaklıklar yavaş yavaş yükselmeye başladığında, Güney Kore canlanır, toprakları rengarenk çiçeklere boğulur ve havası bahar kokusuyla tatlandırılır. Bu yenilenme ve büyüme döneminde ülkenin tüm ihtişamında eğlenmek için, birçok aktiviteye ev sahipliği yapar. Küçük bir ülke olan bu güzel ülkede bir otobüs bileti alıp her yere çok kolay bir şekilde gidebilirsiniz. Ama bundan önce Güney Kore’de nerelere gidilmeli onu öğrenelim.

Güney Kore’de Nerelere Gidilmeli : Cheongsando Adası (청산도)

Bozulmamış doğal güzelliği ve yavaş yaşam temposuyla ünlü olan Jeollanam Eyaletindeki Cheongsando Adası, görünüşte doğrudan bir hikaye kitabından çıkmış gibi. Koreliler arasında sevilen ilkbahar mevsiminde yer alan küçük ada, her Nisan ayında katılımcıların etkileyici manzaranın en iyi şekilde tadını çıkarmak için ada boyunca mümkün olduğunca yavaş yürümeleri teşvik edilen yıllık Yavaş Yürüyüş Festivali’ne ev sahipliği yapıyor: teraslı pirinç tarlaları, panoramik deniz manzarası ve sonsuz alanlar sarı kanola çiçekleri.

Everland (에버랜드)

Everland Kore’nin en büyük tema parkıdır. Ekolojik safari dünyasının, pandaların yaşadığı , havai fişeklerin eksik olmadığı ve ülkenin en eğlenceli oyuncaklarının yer aldığı bir masal mekanı burası. Yine de hiçbir şey, baharın başlangıcını işaretlemek için her yıl düzenlenen parkın Lale Festivali ile kıyaslanamaz. Burada geniş lale ve gül bahçeleri ilkbaharda yaşarken, açelya, forsyth, kamelya ve frezyalar canlı renkleri doyuruyor. Konuklar ayrıca festival boyunca bahar temalı geçit töreni ve eğlenceli gösteriler gibi bir dizi etkinliğin tadını çıkarabilirler.

Gwangyang Maehwa Köyü (광양 매화 마을)

Seomjin Nehri’nin Jirisan Dağı’nın çevresine aktığı şirin Jeollanam eyaletinde, yılda bir kez erik çiçekleriyle örtülmüş küçük bir köy . Çiçekler çoğunlukla beyaz renkte olan Gwangyang Maehwa Köyü’nü karla kaplı bir kış harikalar diyarına benzeyen görüntüye dönüştürür.

Çiçeklerin ihtişamını kutlamak için köy, Mart ayında Gwangyang Maehwa Festivali düzenliyor ve her yıl yaklaşık 500.000 turist çekiyor. Burada ziyaretçiler sadece bahar manzarasının tadını çıkaramaz, aynı zamanda madalyon (erik) toplama ve madalyon gangjeong (tatlı erik pufları ) yapma gibi çeşitli etkinliklere katılabilir ve inanılmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir