3 July, 2020

Floransa’da Kesinlikle Görmeniz Gereken Mekanlar

Floransa, yapılacak ve görülecek harika şeylerle doludur. Yalnızca kısa bir süreniz varsa veya yalnızca önemli noktaları görmek istiyorsanız, işiniz biraz zor ama bu konuda size yardımcı olabiliriz. Floransa Gezi Rehberi ile bu şehre geldiğinizde kesinlikle görmeniz gereken önemli yerleri topladık. Böylece uçak bileti alıp bu şehre geldikten sonra kısa sürenizi oldukça verimli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Floransa Gezi Rehberi : Santa Maria del Fiore

Eğer deneseydin bunu görmeyi gerçekten özleyemezsin, ama içeri girme şansın varsa, şiddetle tavsiye edilir. Yoğun sezon boyunca girmek için kuyruklar ile karşılaşacaksınız. İllaki burayı görmek istiyorsanız vaktinizi iyi planlamı ve hatta herkesten önce gidebileceğiniz bir saati belirlemelisiniz.

Campanile di Giotto

Her ne kadar insanlar duomo’yu yani Katedrali ziyaret ederken söylense de, çoğu kimse katedralin şaşırtıcı ve yakından manzarasını görmek için tepeye tırmanabileceğinizi bilmiyor. Giotto’nun çan kulesine çıkmak, 414 adımda Floransa’da yapılacak en popüler şeyler arasındaki yerini enfes manzarası ile birlikte alıyor.

The Uffizi Gallery

Dünyadaki en ünlü sanat galerilerinden birinden söz etmeden bir Floransa listesinden bahsetmek imkansızdır. Rönesans başyapıtlarından, ünlü sanatçılardan ve muhteşem mimariden oluşan Uffizi Galerisi mutlaka görülmesi gereken bir adres olarak listedeki yerini alıyor. Biletlerinizi vaktinden önce almayı ve erkenden buraya gitmenizi öneririz. Çünkü sizin gibi bir dolu insan da bu mükemmel galeriyi gezmek isteyecektir.

Floransa Gezi Rehberi : Piazza Santa Croce

Dışarıdan, beyaz mermer cepheye ve Rönesans mimarisine sahip olan bu kilise kesinlikle diğerlerine benziyor, ancak iç kısmında şapel, müze ve bitişik bahçeli muhteşem vahası dünyada çok az bulunan bir yer olmasını sağlıyor. Kilisenin önünde iki metre yükseklikte duran ünlü bir Dante Aligheri heykeli de dikkatleri çekiyor.

İçeri girmek için yoğun sezonda biletinizi önceden ayırtın. Bu meydan aynı zamanda elinde bir içkiyle izleyenler veya yıl boyunca meydanda yapılan sık karşılaşılan olaylardan herhangi birini yakalamak için de harikadır. 

Piazzale Michelangelo

Harika bir fotoğraf, unutulmaz manzara ve hatta bazı harika anılar için Piazzale Michelangelo’ya kısa bir yürüyüş yapın ve Floransa’nın güzelliğini göstermesine izin verin. Gitmek için en iyi zaman güneşin şehrin arkasına düştüğü gün batımında, gökyüzünü sulu boyadan yapılmış bir tabloya dönüştürür ve şehir ışıkları pbu büyülü gökyüzünün altında parlamaya başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir