25 May, 2020

Adrenalin Seviyesi Yüksek Bir Tatile Hazır Olun! Extreme Sporları Yapabileceğiniz En İyi Adresler

Yeni yüksekler peşinde koşmamız doğa sporlarında ve spor etkinliklerinde artışa yol açtı. Heyecanlı bir arayıcı mısınız? Otel havuzunda uzanmanız üzerinden adrenalin yakıtlı maceraları tercih ediyorsanız, öylesin.

Güzel konumlarda heyecan verici sporlar sıraladık. Bazıları diğerlerinden biraz daha aşırı olsa da, nabız yarışınıza girmenin harika yolları. İşte sizin için dünyanın en ilginç extreme spor yapılan yerler rehberini bu yüzden derledik.

Extreme Spor Yapılan Yerler : Kayalıklarla Dalış – Krabi

Extreme Spor Yapılan Yerler : Kayalıklarla Dalış – Krabi

Kenarında yaşamayı seviyorsan, ondan atlamayı da seveceksin. Uçurum dalışı basit bir spor gibi görünebilir, ancak göründüğünden çok daha tehlikelidir. Kendinizi büyük bir kayadan büyük bir su kütlesine fırlatırken almanız gereken bazı önlemler var. Kendinizi doğru açıda konumlandırmanız, suyun en az iki metre derinlikte olduğundan emin olmanız ve iniş alanını tehlikelere karşı kontrol etmeniz gerekir. Güvenli ve profesyonel bir yerde yaptığınızdan emin olun. İlk başta korkutucu görünebilir, ancak korkudan saf adrenaline geçiş, hepsine değer veren şeydir. Krabi’deki Phi Phi don, uçurum dalışı için harika bir yer, sıcak turkuaz suları ve tırmanma ve dalış için en fazla sayıda seçeneği var. Profesyonellerin elini denemeden önce dalmalarını izlemek istiyorsanız, Redbull’un en ekstrem spor etkinliklerinden biri olan ‘Cliff Diving World Series’i inceleyin.

Buz Tırmanışı – Alpler

Buz Tırmanışı - Alpler

Kaya tırmanışı aşırı olduğunu düşünüyorsanız, buz tırmanışı deneyene kadar bekleyin. Kayalık uçurumların aksine, buz duvarları size yol boyunca size yardımcı olacak hiçbir sürtünme sağlamıyor. Kaygan bir tırmanma, dikey buz duvarı, iki buz ekseni ve kramponları dışında hiçbir şey olmadan tırmanmanın çok daha zor olacağı ispatlanacaktır. Kış sporlarının en büyük etkinliklerinden bazılarına ev sahipliği yapan İsviçre Alpleri, buz tırmanışı için dünyanın en iyi bölgelerinden biridir. Kayak merkezleri ve buz tırmanma duvarları ile ünlüdür, yeni başlayanlar için harika bir yerdir. Profesyonel dağcıların donmuş şelaleleri korkutucu dağlık alanlarda nasıl ölçeklendireceğinizi öğretebilecekleri bir dizi tırmanma yeri bulunmaktadır. En popüler site Kandersteg’dir – birçok tanınmış rotaya ev sahipliği yapmaktadır.

Zorbing – Rotorua

Zorbing - Rotorua

Yeni Zelanda’nın turizm ve macera merkezi Rotorua, benzersiz ve heyecan verici bir spor başlattı: Zorbing. Zorbing, dev bir şişme topun tepesinde saatte 30 mil hıza kadar inmeyi gerektirir.Orijinal Zorbing şirketi olan Zorb, güvenli ve heyecan verici bir deneyim sunuyor. Çift cidarlı plastik bilya, sizinle yerin arasında bir hava yastığı sağladığından, vurma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Heyecan arayanlar bir şeyleri karıştırmayı seçebilir ve topun içinde üç kişiye kadar kayma, kayma ve eğme yapabileceğiniz ıslak sürüşü deneyimleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir