25 May, 2020

Dizilerden Tatile : Gitmek İsteyeceğiniz Yerlerin Dizileri

Eğer siz de bir dizi aşığısanız dünya üzerindeki birçok diziyi izliyor ve gördüğünüz her yere hayran kalıyorsunuzdur. Bu diziler içinde eğer İngiliz dizileri varsa genellikle tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ekranlara getirdiklerini çok iyi biliyoruz. Bu yerlere gitmek o kadar da zor değil. Sadece bu güzel ülkeye uçun ve bir rota belirleyin. Otobüs bileti alın ve bu rotayı takip ederek en sevdiğiniz dizilerin çekildiği yerler olan bu noktaları yakından görün.

En Sevdiğiniz Dizilerin Çekildiği Yerler : Downton Abbey

En Sevdiğiniz Dizilerin Çekildiği Yerler : Downton Abbey

Downton Abbey izleyicileri 20. yüzyılın başlarındaki İngiliz aristokrasisinin rüya ve dramatik dünyasına sürüklüyor. Crawley ailesi, muhteşem bir şatoda yaşam ve siyaseti yönetirken, alt kattaki hizmetkarlarının kendi yönettikleri oyunları olduğunu da unutmayın. Bu büyüleyici dizinin çekildiği yer ise Yorkshire’dan başka bir yer değil. Crawleys ailesinin ikametgahı, 1000 dönümlük yeşil alanın bulunduğu Berkshire’da bir Victoria sarayı olan gerçek hayatta bilinen ismi ile Highclere Kalesi’dir. Kale, Londra’dan otobüsle sadece 120 dakikalık mesafededir.

The Crown

The Crown en uzun hüküm süren İngiliz hükümdarının genç bir prenseslikten Kraliçe Elizabeth olmasının hikayesini anlatıyor. Her daim kraliyet hikayelerini sevmiş biri olarak size önerebileceğim bu dizi kesinlikle Windsors ailesinin özel tiyatrosu ve kraliyet ailesinin şu an nerede olduklarını öğrenebileceğiniz bir dizi. Tabi bu sırada hikayenin geçtiği mekanlarda birbirinden güzel. The Crown’un dramasının çoğu Londra’da veya kraliçenin kırsal evlerinde yaşanıyor. Kraliçe Elizabeth’in taşınmaya isteksiz olduğu ama yıllardır ikamet ettiği yeri görün: Buckingham Sarayı’ndan bahsediyoruz. Kraliçenin tatillerini geçirdiği ve yıllık Noel Mesajını yayınladığı Sandringham Evi’ni ziyaret etmek için Norfolk’a giden bir otobüs bileti alın.

Game of Thrones

Son dönemlerin kasıp kavuran dizisi desek aklınıza birkaç isim gelecektir ama eminiz herkes bir tek dizi de ortak karar verecek: Game Of Thrones. George RR Martin’in en çok satan kitaplarına dayanan bu uluslararası hit , demir tahtta oturmak için yarışan soylu aileleri takip ediyor. Bölümler, ailelerin Westeros’un efsanevi topraklarını kontrol etmek için savaştıkları Kuzey İrlanda manzaralarına ilham veren görüntüler içeriyor. Bu dizi her ne kadar farklı ülkelerde çekilse de İrlanda topraklarında bulunan bir yer var ki Stark ailesi için çok önemli. Kuzey İrlanda’nın en güzel yerlerinden Castle Ward , Strangford Lough. Bu yapı, ilk iki sezonda Winterfell olarak yaşadı. Ned ve çocuklarının direwolf yavrularına rastladıkları Perili Orman’ı hatırlıyor musunuz peki? Bu aslında Tollymore Orman Parkıydı ve ziyaretçilere açık. Belki sizde kendi direwolf’unuzu bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir