25 May, 2020

Dünyada Görmeniz Gereken İlginç Yerler

Dünya kesinlikle her bir yeri ile ilginç ve sıradışı bir gezegen. Halen daha keşfedemediğimiz çok şey olmasına rağmen keşfedilmiş ama popüler olmayan birçok noktaya sahip. Bunlara uçak bileti alarak ulaşabileceğiniz kadar yakın olduğunuzu biliyor muydunuz? İşte yaşarken görmeniz gereken Dünya’daki ilginç yerler nereler ve ne var rehberi.

Dünya’daki İlginç Yerler : Sualtı Bitki Çemberleri, Japonya

Dünyadaki İlginç Yerler : Sualtı Bitki Çemberleri, Japonya

NOAA’ya göre, okyanuslarımızın yalnızca % 5’i tamamen araştırılmış durumda. Diğer % 95’i güzel gizemlerle ve hayal edilemez doğal olaylarla doludur. Böyle bir fenomen, Japonya’nın güney kıyılarında çok yakın bir zamanda keşfedildi. Yüzeyin yaklaşık 80 feet (24 metre) altında, kuma inşa edilmiş zarif geometrik tasarımlardan başka bir şey değil bu keşif. Bu desenli daireler mükemmel simetrik ve oldukça karmaşık. Perdenin arkasındaki sanatçı, bir eşi çekmek için büyük bir jest olarak çemberini oluşturmak ve sürdürmek için bütün hafta boyunca gün boyu gün boyu çalışan küçük bir erkek kirpi balığı olarak ortaya çıktı.

Hillier Gölü, Avustralya

Aynı zamanda Pembe Göl olarak da adlandırılan Hillier Gölü, Batı Avustralya’da, Orta Ada’da. Doğal olarak çilekli süt rengini renklidir ve inanılması için görülmesi gerekir. Bu tuzlu gölün Ölü Deniz kadar tuzlu ve pembe rengin tuz seven bir bakteri türü tarafından oluşturulduğuna inanılıyor. Renk mevsime ve mevsime göre değişir, ancak iyi bir yağmur duşunun ardından bulutlu günlerde en pembe renktedir. Dünyada, Avustralya’da dördü, biri Kanada’da ve biri Senegal’de olmak üzere birçok pembe göl var.

Dünya’daki İlginç Yerler : Glowworms, Yeni Zelanda

Dünyadaki İlginç Yerler : Glowworms, Yeni Zelanda

Yeni Zelanda’da bioluminesan ışıma solucanlarının yanardöner mavi ışımalarına tanık olunacak birkaç yer var. Bu mağarada yaşayan solucanlar , Waitomo, Waipu, Te Anau ve Kawiti mağaralarının duvarlarında ve tavanlarında yıldızlı bir gece gökyüzüne benzeyen bir resim çiziyor. Turların çoğu karanlık rehberli bir kayık veya mağaralara raftingle gitmeyi içerir.

Aurora Borealis, Finlandiya

Aurora Borealis’ten bahsetmeden sıradışı doğal yerlerden kesinlikle konuşamazsınız. Kuzey Işıkları Alaska, Norveç, İsveç, İskoçya, Grönland, İzlanda ve Kanada da dahil olmak üzere birçok noktadan görülebilir. Bununla birlikte Finlandiya’da, cam tavanlı özel bir iglo şekilli kabinde kalma seçeneğine sahipsiniz ve bu muhteşem gökyüzü görüntüsüne tanık olmak için bu gerçekten en uygun nokta. Kakslauttanen’de Resort 155 mil (141 kilometre) Northern Lights 200 gece bir yıl boyunca görülebilir Kutup Dairesi’nin, kuzeyini yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir