25 May, 2020

Brezilya’yı Otobüs İle Keşfetmek

Brezilya’da birkaç hafta geçirdiyseniz, otobüsle seyahat etmenin en popüler ulaşım şekli olduğunu ve Brezilya’nın en büyük şehirleri arasında seyahat etmenin en etkili yolu olduğunu biliyorsunuz. Hem turistler hem de yerel halk, otobüsü daha az gelişmiş demiryolu sistemleri ve daha az kullanışlı uçak yolculuğu seçeneklerinden geçirmeyi tercih ediyor. İşte Brezilya Otobüs bileti alarak gezebileceğiniz bir ülkede otobüsler nasıl?

Brezilya Otobüs Bileti : Dört Farklı Konfor Sınıfı

Brezilya Otobüs Bileti : Dört Farklı Konfor Sınıfı

Maliyet ortalamaları, Brezilya otobüs pazarının kesin bir temsili değildir. Avrupa ve Kuzey Amerika’nın aksine, Brezilya’da her otobüste bulunan dört farklı hizmet sınıfı vardır.

Yıllarca, yerel otobüs şirketleri çok rekabetçi bir pazarda faaliyet halinde olmuşlar. Operatörler, yalnızca bir biletin maliyeti ile rekabet etmek yerine, seyahatçinin deneyimini farklı konfor ve hizmet sınıflara göre kazanmayı planlamışlar. Aslında bir uçak gibi düşünün. Brezilya otobüslerinde de farklı sınıflar ve konfor seçenekleri bulunuyor.

Convencional

Bu en ucuz ve en popüler sınıftır. Koltuklar arasında maksimum 35 derecelik açıyla eğilen yaklaşık 70 cm’lik bir boşluk vardır. Bu otobüs gemide bir banyo olması muhtemeldir; ancak kısa mesafelerde seyahat ederken bu garanti edilmez.

Executivo

Executivo sınıfındaki tüm otobüsler banyo, klima, eğlence sistemi ve sıcak ve soğuk içecekler sunan bir mini bar ile donatılmış olmalıdır. Koltuklar da biraz daha derin ve daha rahat: aralarında yaklaşık 80 cm boşluk olacak şekilde 40 derecelik bir açıya kadar uzanabilirler.

Yarı Leito veya Yarı Cama:

Bu otobüsler Executivo sınıfı ile aynı hizmetleri sunar, ancak daha rahat koltuklar sunar. Boyutları daha büyüktür ve 55 derecelik açıyla yatabilirler. Aralarında 90 cm boşluk var ve son olarak, her birinin kendi ayağı var.

Brezilya Otobüs Bileti :Leito veya Cama

Leito veya Cama sınıfı (Portekizce’de “yatak” anlamına gelir) birinci sınıfla eşanlamlıdır.Tüm koltuklar 80 derecelik bir açıyla (pratik olarak uyku pozisyonunda) uzanabilir ve tüm yolculara yastıklar ve battaniyeler temin edilir.Gemideki aperatifler, içecekler ve bireysel eğlence sistemleri gibi aracılar tarafından daha fazla hizmet sunulmaktadır.Koltuklar ile toplamda sadece üç sıra arasında 105 cm boşluk vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir