3 July, 2020

Yazın Tadını Çıkaracağınız Güneydoğu Asya Ülkeleri ve Şehirleri

Avrupa ve Amerika artık tatil rotalarınız olarak sizi sıktıysa bu sefer rotanızı Asya ülkelerine doğru döndürmeye ne dersiniz. İnanılmaz doğa noktalarından, festivallere, zengin kültüre… Bu ülkelerde aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Sizin tek yapmanız gereken Bilinmeyen Güneydoğu Asya Şehirleri rehberini iyice okumaktır.

Bilinmeyen Güneydoğu Asya Şehirleri : Coron, Filipinler

Palawan Adası yıllardır en yüksek puan alan destinasyon olmuştur ve turistler, Alex Garland’ın The Beach’inarkasındaki ilhamını ilk elden görmek için El Nido’ya akın ederken , birkaç yüz kilometre kuzeyde Coron Adası , El Nido’nun sessiz, bozulmamış ve çoğu zaman bütçe dostu kardeş. Palawan’ın inanılmaz doğal güzelliği ile ün kazanmasını sağlayan çarpıcı kireçtaşı kayalıkları ile birlikte, Coron’ın suları, 1944’te İmparatorluk Japon Donanması’na hava saldırısı sırasında batmış olan ve çoğu II. Dünya Savaşı dönemi batıkları için son dinlenme yeridir. Dünyadaki en iyi korunmuş gemi enkazlarından bazıları. Coron Adası’nın anakarası, karışık tatlı su ve deniz suyu gibi bazı sıradışı gölleri, kaplıcaları ve birçok adaya binen güzergahlara da kolay erişime sahiptir.

Kampot, Kamboçya

Kamboçya’nın bu güney bölgesi , bir zamanlar Fransız işgalinden etkilenmişti. Bugün hala kırsal kesime işaret eden harap sömürge konakları tarafından açıkça görülebiliyor. Kasabanın kendisi, adaş nehrinin etrafına kurulmuş ve fil dağ silsilesi tarafından çerçevelenmiş, kırsal alanlara uzanan yaşlanma yolları ve tuz tarlaları, pirinç tarlaları ve su aygırı ile inşa edilmiştir. Yakındaki Kepdünya standartlarında biber tarlaları ve yengeç pazarı ile ünlü – ve ikisi birlikte kazanan bir kombinasyon halinde sentezliyor. Ziyaretçiler kelimenin tam anlamıyla sudan avlandığı için balıkçılardan yengeç satın alabilir ve Kep’in bilinen biberli tadında pişirmelerini sağlar. Bu sahil şeridi, aynı zamanda tuz veya tatlı su ortamlarında gelişebilen nadir bir tür olan Irrawaddy yunusuna ev sahipliği yapar. Ve tipik bir yunustan daha çok bir beluga veya orcaya benzer.

Si Phan Don, Laos

Dört Bin Ada olarak da bilinen bu adalar, Güney Laos’taki Mekong Nehri Deltası’na yayılmıştır. Bazı adalar muson yağmurlarının altında kalırken, mevsimine bağlı olarak gerçek ada sayısı artar. Ancak sürekli olarak Don Det ve Don Khon en iyi deneyimi sunar. Bu üslerden, nadir Irrawaddy yunuslarıyla daha büyük delta kayağı keşfedebilirsiniz. Güneydoğu Asya’nın en büyük şelalesi olan Khone Phapheng Şelaleleri’ne doğru yürüyebilir ve bölgenin muhteşem gün batımını sahil kampları üzerinden izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir