3 July, 2020

Sadece Yerlilerin Bildiği Berlin’in Gizli Noktaları

Berlin, yeraltı kültürü ve gizli noktaları ile tanınır. Tuhaflıklar ve gizli mücevherler söz konusu olduğunda , kentin havalı ve yeşil dengesi, açık alanlara ve saklı yerlerden gizli kaçışlara, gizli sulama delikleri ile yeraltı sanat ve kültürü için mükemmel bir yer haline getiriyor. Bu listede yer alan noktalar Münih’te yaşayanlar tarafından iyi bilinip turistler tarafından çok bilinmemektedir. İşte Berlin saklı noktaları rehberi ile unutulmaz bir seyahate çıkın.

Berlin Saklı Noktaları : Natur-Park Schöneberger Südgelände

Tempelhof demiryolu unutulmuş teknoloji ve doğanın buluştuğu, doğa ve terk edilmiş kalıntıları açısından zengin bir garip vaha sağlayan nerede yarda. Issız sanayi bölgesi II. Dünya Savaşı’ndan sonra kademeli olarak kapatıldı ve o zamandan beri yürüyerek keşfedilebilecek bir orman ormanı haline geldi. Terk edilmiş su kuleleri, trenler ve demiryolları park içinde bulunabilir ve ziyaretçiler sanki zamanda geri taşınmış gibi hissederler.

Batı Almanya, Gizli Bir Galeri ve Müzik Kulübü

Bir kült galeri alanı ve küçük bir konser alanı olan Batı Almanya, siz bilmediğiniz sürece bulmak mümkün olmayan gizli bir mekandır. Gizli alanın web sitesi veya resmi Facebook sayfası yoktur; bunun yerine, kulaktan kulağa yayılan, eski tip afişlerle insanları kendisine çeker. Burada görebileceğiniz şeyler arasında yeraltı indie gruplarından sinirli performans sanatına kadar uzanıyor. Kottbusser Tor’daki 70’lerden esinlenen binaların arasına gizlenmiş Batı Almanya, çıkartmalarla kaplı kapıyı ve Schatz EV Schulaufgabenzirkel yazan bir tabela arayarak bulabilirsiniz. Tabelayı bulduktan sonra, basamaklı merdivenleri ikinci kata çıkarmanız gerekiyor.

Peacock Island

Pfaueninsel veya ‘Peacock Island’ ve sarayı Havel Nehri üzerindeki romantik bir lokasyondur. Potsdam’ın yakınında bulunan ada, pastoral bir beyaz kaleye ve tavus kuşlarının bulunduğu yemyeşil dağlık bir park alanına ev sahipliği yapmaktadır. River Havel adası, binlerce yıl önce yerleşmiş ve 17. yüzyıla kadar uzanan tarihi ile zengindir. Sakin adada birçok çarpıcı yürüyüş vardır ve ünlü tavus kuşlarının yanı sıra bir dizi yaban hayatı da meşhurdur. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan adaya şehir merkezinden otobüs ve feribot ile kolayca ulaşılabiliyor. Güzel ormanları ve çayırları, romantik bir kaçış için Berlin karmaşasından kaçmak için mükemmel bir yerdir .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir