25 May, 2020

Air India Uçak Yolculuğu Hakkında Bilet Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

1946’da kurulan Air India, dünya çapında 80’den fazla noktaya ulusal havayolu şirketi ve hizmetleridir. Delhi’nin Indira Ghandi havaalanından yola çıkan Air India, size çeşitli kültür merkezlerine uygun fiyatlı uçuşlar sunmaktadır. Air India, uluslararası ve yerel hatlar için 119 uçak filosuna sahiptir. ATR uçakları bölgesel filoyu oluştururken, dar gövdeli Airbus 319, 320 ve 321 orta mesafeli uçuşlara uçuyor. Geniş gövdeli Boeing 747, 777 ve 787 jetleri, uluslararası seyahatlerde ek konfor sağlamak için uzun mesafeli rotalara uçmaktadır. Air India Uçak Yolculuğu hakkında öğrenebileceğiniz tüm bilgiler ve ayrıntıları sizin için derleyerek birleştirdik.

Air India Uçak Yolculuğu Popüler Seferleri

Air India özellikle bir çok noktaya sefer düzenlemektedir. Ancak bu seferleri arasında oldukça popüler bazı güzergahları yer alıyor. Bunların hangileri olduğu ve ne kadar sürede uçuş yolculuğu yaptığı konusunda ise merakınız varsa işte sizin için aşağıda yer alan listeyi derledik.

  • Delhi – Stockholm Uçak Yolculuğu: 3 saat 25 dakika
  • Melbourne – Delhi Uçak Yolculuğu: 6 sa 55 dakika
  • San Francisco – Delhi Uçak Yolculuğu: 5 sa 45 dakika
  • Delhi – Kopenhag Uçak Yolculuğu: 3 saat 50 dakika
  • Şangay – Delhi Uçak Yolculuğu: 4 saat 45 dakika
  • Abu Dabi – Delhi Uçak Yolculuğu: 4 sa 15 dakika
  • Delhi – Frankfurt Uçak Yolculuğu: 4 sa 25 dakika
  • Paris – Delhi Uçak Yolculuğu: 11 sa 30 dakika
  • Tokyo – Delhi Uçak Yolculuğu: 6 sa 30 dakika
  • Delhi – Londra Uçak Yolculuğu: 4 saat 5 dakika

Sadakat Programları ve Mil Promosyonları

Air India, Air India ile seyahat ederken ve ağırlama endüstrisindeki ortaklarıyla rezervasyon yaparken mil kazanmanızı sağlayan bir sadakat sistemi olan Flying Returns programını sunmaktadır.

Hindistan’da ilk sık uçan yolcu programı Flying Flying, çeşitli üye ayrıcalıkları sunar. Herhangi bir ülkeden rezervasyonu yapılan uçuşlarda ve tüm bilet katlarında puan kazanılabilir. Tam bilet ya da business class’larda uçan kişiler, bütçe uçuşları satın alanlardan daha erken mil hızla çıkacaktır. Star Alliance üyesi olan Air India, diğer 27 Star Airlines ile uçak bileti rezervasyonu yaparken de puan kazanmanıza olanak tanır.

Check-In ve Koltuk Atamaları

Air India uçuşlarında planlanan kalkıştan 48 ila 2 saat önce online check-in yapılabilir. Yerel bir rotada seyahat ediyorsanız, evde basabileceğiniz bir biniş kartı alacaksınız. Uluslararası yolculara, bagajınızı bıraktığınızda havaalanında sunabileceğiniz bir onay fişi gönderilecektir.

Dakka’dan kalkan Codeshare uçuşları ve uçuşlar şu anda çevrimiçi check-in için uygun değildir. Bu uçuşlar için, lütfen codehare uçuşunuzu yöneten havayolu için uygun havaalanı servis masasında kontrol edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir